Karta

Skåne

Installatörsföretagen

Ylwa Glismann
Tel: 040-35 25 92
ylwa.glismann@installatorsforetagen.se

Byggnads

Fredrik Alm
Tel: 072-7291014
fredrik.alm@byggnads.se

Småland – Blekinge

Installatörsföretagen

Ylwa Glismann
Tel: 040-35 25 92
ylwa.glismann@installatorsforetagen.se

Byggnads

Dennis Borglin
Tel: 010-601 14 88
dennis.borglin@byggnads.se

 

 

Västsverige

Installatörsföretagen

Michael Carlsson
Tel: 031-629454
michael.carlsson@installatorsforetagen.se

Byggnads

Göteborg

Patrik Johansson
010-601 13 91
patrik.j.johansson@byggnads.se

Trollhättan

Ebbe Johansson
Tel: 010-601 14 19
ebbe.johansson@byggnads.se

Halmstad

Niclas Dahlqvist
Tel: 010-6011508
niclas.dahlqvist@byggnads.se

Stockholm – Gotland

Installatörsföretagen

Jan Larsson
Tel: 08-762 75 35
jan.larsson@installatorsforetagen.se

 

Byggnads

Stefan Axelsson
Tel: 010-601-12 51
stefan.axelsson@byggnads.se

Nordöstra Götaland

Örebro – Värmland

Installatörsföretagen

Mats Fredriksson
Tel: 019-19 57 72
mats.fredriksson@installatorsforetagen.se

Byggnads

Patrik Hjelm
Tel:  010-601 12 13
patrik.hjelm@byggnads.se

 

Mälardalen – Uppland

Installatörsföretagen

Uppsala

Jan Larsson
Tel: 08-762 75 35
jan.larsson@installatorsforetagen.se

Västmanland – Västerås

Jörgen Wikström

Tel: 021-34 93 59
jorgen.wikstrom@installatorsforetagen.se

Byggnads

Västerås

Lars Hammarberg
Tel: 010-601 14 53
lars-goran.hammarberg@byggnads.se

Uppsala

Tomas Hellsberg
Tel: 010-601 14 54
tomas.hellsberg@byggnads.se

Gävleborg – Dalarna

Installatörsföretagen

Mattias Morenius
 Tel: 023-580 95
mattias.morenius@installatorsforetagen.se

Byggnads

Henrik Stenberg
Tel: 072-213 77 53

Henrik.stenberg@byggnads.se

Västernorrland – Jämtland

Installatörsföretagen

Kent Sjödin
Tel: 060-16 73 33
kent.sjodin@installatorsforetagen.se

Byggnads

Nicklas Engberg
Tel: 010-601 13 13
nicklas.engberg@byggnads.se

Jan-Erik Jonsson
Tel: 073-0754467
jan-erik.jonsson@byggnads.se

Västerbotten

Installatörsföretagen

Annica Hammar
Tel: 090-71 82 75
annica.hammar@installatorsforetagen.se

Byggnads

Anders Morin
Tel: 010-601 12 40
anders.morin@byggnads.se

Gunnar Holmlund
Tel: 010-601 12 48
gunnar.holmlund@byggnads.se

Norrbotten

Det finns 11 regioner med utbildningsansvariga som har kontakt med skolor, företag och lärlingar. De kan t.ex. hjälpa till med frågor om utbildningsavtalet och besvara frågor som rör utbildning m.m. i sin region. De utbildningsansvariga består av representanter från Byggnads och Installatörsföretagen.

Klicka på den regionen du bor i så får du kontaktuppgifter till de lokala utbildningsansvariga.