Karta

Skåne

Installatörsföretagen

Torbjörn Johansson
Tel: 040-35 25 92
torbjorn.johansson@installatorsforetagen.se

Byggnads

Lars-Anders Lindkvist
Tel: 010-601 13 70
Lars-Anders.Lindkvist@byggnads.se

Småland – Blekinge

Installatörsföretagen

Henrik Claesson
Tel: 0470-74 84 33
henrik.claesson@installatorsforetagen.se

Byggnads

Växjö

Dennis Borglin
Tel: 010-601 14 88
dennis.borglin@byggnads.se

Kalmar

Peter Undestam
Tel: 010-601 14 52
peter.undestam@byggnads.se

 

Västsverige

Installatörsföretagen

Torbjörn Johansson
Tel: 040-35 25 92
torbjorn.johansson@installatorsforetagen.se

Byggnads

Göteborg

Patrik Johansson
010-601 13 91
patrik.j.johansson@byggnads.se

Trollhättan

Ebbe Johansson
Tel: 010-601 14 19
ebbe.johansson@byggnads.se

Borås

Peter Hellberg
Tel: 010-601 14 10
peter.hellberg@byggnads.se

Halmstad

Niclas Dahlqvist
Tel: 010-6011508
niclas.dahlqvist@byggnads.se

Stockholm – Gotland

Installatörsföretagen

Stockholm

Ylwa Glismann
Tel: 08-762 75 39 
ylwa.glismann@installatorsforetagen.se

Gotland

vakant

Byggnads

Stefan Axelsson
Tel: 010-601-12 51
stefan.axelsson@byggnads.se

Nordöstra Götaland

Örebro – Värmland

Installatörsföretagen

Niklas Beskow
Tel: 013-25 30 75
niklas.beskow@installatorsforetagen.se

Byggnads

Tobias Vikberg
Tel: 010 -601 12 13
tobias.vikberg@byggnads.se

 

Mälardalen – Uppland

Installatörsföretagen

Uppsala

Mats Ählberg
Tel: 08-762 75 12
mats.ahlberg@installatorsforetagen.se

Västmanland – Västerås

Jörgen Wikström

Tel: 021-34 93 59
jorgen.wikstrom@installatorsforetagen.se

Byggnads

Västerås

Lars Hammarberg
Tel: 010-601 14 53
lars-goran.hammarberg@byggnads.se

Uppsala

Tomas Hellsberg
Tel: 010-601 14 54
tomas.hellsberg@byggnads.se

Gävleborg – Dalarna

Installatörsföretagen

Mattias Morenius
 Tel: 023-580 95
mattias.morenius@installatorsforetagen.se

Byggnads

Kalle Sätterström
Tel: 010-601 11 83
kalle.satterstrom@byggnads.se

 

Västernorrland – Jämtland

Installatörsföretagen

Kent Sjödin
Tel: 060-16 73 33
kent.sjodin@installatorsforetagen.se

Byggnads

Nicklas Engberg
Tel: 010-601 13 13
nicklas.engberg@byggnads.se

Västerbotten

Installatörsföretagen

Annica Hammar
Tel: 090-71 82 75
annica.hammar@installatorsforetagen.se

Byggnads

Anders Morin
Tel: 010-601 12 40
anders.morin@byggnads.se

Gunnar Holmlund
Tel: 010-601 12 48
gunnar.holmlund@byggnads.se

Norrbotten

Det finns 11 regioner med utbildningsansvariga som har kontakt med skolor, företag och lärlingar. De kan t.ex. hjälpa till med frågor om utbildningsavtalet och besvara frågor som rör utbildning m.m. i sin region. De utbildningsansvariga består av representanter från Byggnads och VVS Företagen.

Klicka på den regionen du bor i så får du kontaktuppgifter till de lokala utbildningsansvariga.